Jack-o'-lantern, czyli Halloween dla opornych

Święto Halloween, choć wzbudza kontrowersje i jest powodem niekończących się sporów o jego zasadność i demoniczną genezę, wpisało się na dobre w krajobraz kultury amerykańskiej. W latach 90. zawitało również do Europy wschodniej i staje się z każdym rokiem popularniejsze.

halloween miska sagaform
Bez względu na motywy, halloweenowe dekoracje stały się nieodłącznym elementem krajobrazu w naszej kulturze. Wydrążone i świecące dynie, świeczki, pajęczyny, nietoperze, wiedźmy i wampiry każdego roku królują na naszych ulicach, strasząc nas ze sklepowych witryn, zza szyb kawiarni, w kinach i szkołach.
Nawet jeśli dalecy jesteśmy od wiary w noc duchów i wyrośliśmy już z okrzyków ‘Trick or treat!’, możemy z tej okazji urządzić wspólne biesiadowanie z przyjaciółmi. Wystarczy kilka ‘strasznych’ detali, by nadać spotkaniu niepowtarzalny nastrój. Jak to zrobić? Oto przepis na wyśmienity, strasznie-niestraszny wieczór:
1. Zaproś przyjaciół - w końcu świętować nie powinno się samemu, zwłaszcza w takim dniu.
2. Na dwie godziny przed przyjęciem gości włóż do zamrażalnika schładzacze do napojów w kształcie trupich czaszek firmy Sagaform - nie tylko schłodzą napój bez rozcieńczania go, ale również niesamowicie będą prezentować się w napoju. Czaszki w szklance sprawią, że stół będzie wyglądał wprost upiornie.

Schładzacze do napojów Club, czaszki Sagaform

Czytaj więcej: Schładzacze do napojów Club, czaszki

3. Nie zapomnij też o schładzaczu do butelek - butelki będą zimne przez całą imprezę, a kołnierz schładzacza, niczym sam hrabia Dracula, sprawi, że gościom krew szybciej popłynie w żyłach.

Schładzacz butelki Frio

Czytaj więcej: Schładzacz butelki Frio

4. Pamiętaj również o przystrojeniu mieszkania. Może świecący lampion albo pajęczyna malowniczo rozpięta pod sufitem? Piękny uśmiech Jack-o’-lantern - sławnej na całym świecie upiornie uśmiechniętej dyni - uzyskasz dzięki precyzyjnym nożom marki Edge.

Nóż do obierania Edge

Czytaj więcej: Nóż do obierania Edge

5. Przygotowane przekąski zaserwuj w pięknej i niezwykle oryginalnej misce od Sagaform. W miarę jak przekąski będą znikać z misy, odsłoni się jej unikatowy charakter. Goście z pewnością będą bardzo zaskoczeni, kiedy spod nachosów czy orzeszków wyjrzy trupia czaszka pięknie wymalowana na dnie kamionkowej misy.

Czytaj więcej: Miska do przekąsek Club, czaszka

I już! Klimatyczny nastrój na wieczór ze znajomymi gotowy. Wystarczy usiąść i dobrze się bawić. Może nawet opowiedzieć kilka strasznych historii?


Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu. Czytaj więcej