Wróżenie z fusów, czyli Andrzejki od kuchni

Obowiązkowym elementem każdej imprezy andrzejkowej są wróżby. Jeżeli szukasz odpowiedniego kandydata na męża, chcesz wiedzieć czy to ten jedyny albo po prostu zastanawiasz się co czeka Cię w najbliższej przyszłości, zadbaj o to, żeby w ten wyjątkowy wieczór nie zabrakło niezbędnych akcesoriów, które zaczarują los. Co ciekawe, niektóre spośród tych magicznych przedmiotów można na co dzień znaleźć w zaciszu domowej kuchni. Czego potrzebujesz w andrzejkową noc? Sprawdzone sposoby na wróżby, niepowtarzalną atmosferę i doskonałą zabawę znajdziesz w naszym najnowszym artykule.

świecznik z podstawką Oval Oak

Czytaj więcej: Świecznik z podstawką Oval Oak Sagaform

Bez wątpienia czarodziejskie zwyczaje związane z wigilią św. Andrzeja na stałe wpisały się już w naszą polską tradycję. Najbardziej popularną wróżbą jest oczywiście lanie wosku, dzięki któremu możemy poznać miłosne prognozy na nadchodzący rok. Wosk lejemy przez dziurkę od klucza, który symbolicznie otwiera drzwi do wszystkich sekretów i tajemnic. Żeby przygotować płynny wosk wystarczy roztopić w niedużym rondelku kilka świec. Garnuszek podgrzewamy na wolnym ogniu do momentu, aż wosk osiągnie idealnie płynną konsystencję. Następnie cienką strużką przelewamy zawartość rondelka do miski z wodą, formując woskowe figury. Jeżeli chcemy poznać wyniki naszej wróżby, należy dokładnie przyjrzeć się powstałym kształtom i odczytać z nich informacje na temat przyszłego męża, jego zawodu albo kraju, z którego pochodzi. Woskowy odlew umieszczamy w pobliżu zapalonej świecy tak, aby cień był dobrze widoczny na oświetlonej ścianie.

rondel 16 cm Kuchenprofi

Czytaj więcej: Rondel 16 cm Kuchenprofi

miska Bąble Practic

Czytaj więcej: Miska Bąble Practic

świecznik Oval Oak + świeca Sagaform

Czytaj więcej: Świecznik Oval Oak + świeca Sagaform

Kolejna wróżba z kuchennym akcentem polega na umiejętnym obieraniu jabłek. Każda z uczestniczek otrzymuje jabłuszko oraz obieraczkę lub nożyk. Owoce powinny być tej samej lub podobnej wielkości. Kiedy wszystkie jabłuszka będą już obrane należy rzucić obierki za siebie - jeżeli owocowa skórka układa się w kształt przypominający literę alfabetu, jest to prawdopodobnie pierwsza litera imienia chłopaka, z którym będziesz spotykać się w nadchodzącym roku.

obierak Gefu

Czytaj więcej: Obierak Gefu

obierak Trio Westmark

Czytaj więcej: Obierak Trio Westmark

W każdej domowej kuchni znajdzie się kilka kubeczków albo filiżanek. Przygotuj cztery jednakowej wielkości garnuszki i odwróć do góry dnem. Pod spodem schowaj monetę, różaniec i obrączkę. Jeden kubeczek zostaw pusty, a resztę wymieszaj. Osoba, której dotyczy wróżba, ma za zadanie wskazać wybrane przez siebie naczynie, a od tego, co znajdzie w środku, zależeć będą jej dalsze losy. Pusty kubeczek oznacza staropanieństwo, obrączka szybkie zamążpójście, różaniec życie zakonne, a moneta pomyślność i dostatek.

kubek Brazil Sagaform

Czytaj więcej: Kubek Brazil Sagaform

Ostatnia wróżba spodoba się szczególnie miłośnikom herbat liściastych i parzonej kawy. Mowa oczywiście o wróżeniu z fusów! Potrzebne będą jasne filiżanki, porcja herbacianego suszu lub sypanej kawy oraz czajnik z gorącą wodą. Ulubiony napój zaparz według sprawdzonej receptury, a następnie wypij w taki sposób, żeby wszystkie fusy pozostały na dnie filiżanki. Odstaw porcelanowe naczynie na spodeczek i obróć trzy razy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Teraz wystarczy odczytać z fusów charakterystyczne kształty i figury. Dzięki nim dowiesz się, co w nadchodzącym roku przyniesie Ci los.

filiżanka POP Sagaform

Czytaj więcej: Filiżanka POP Sagaform


Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu. Czytaj więcej